ÖZELLİKLER:

Minimal’in modernist ve minimalist tasarımı ile mimarlara ve yatırımcılara premium sınıf bir sürme sistem sunulmaktadır. Minimal sistemde yan kasa ve alt kasa tamamen döşemelerin içine gömülebilir.  Bu sayede daha standart sistemlere göre %20 daha fazla şeffaf alan ve manzara görünümü sağlanır.

Minimal sürme sisteminin amacı iç ve dış ortam arasındaki nesnel etkileşimi sağlamak ve bağlantıya geçirmektir. Kasanın tamamen zemine gömülebilmesi ile kullanıcılara içeri ve dışarı arasında hem zemin bir geçiş imkanı tanınır ve sürme sistem iç ve dış mekan arasında bir engel olmaktan kalkar.

Kasaya gömülü çelik rulmanlar ile 12 m² ye kadar olan geniş ve yüksek kanatların yapılabilmesine olanak sağlanır.

2 raylı kasa versiyonunda yer alan 3 sıralı cam elyaf takviyeli polyamidleri ve 44 mm e kadar üçlü cam yapabilmeye olanak sağlaması sayesinde, sistemin ısı iletim değeri zorlu iklim şartlarında bile ideal iç mekan konfor değerini rahatlıkla sağlar. 2 ve 3 raylı kasa alternatifleri sayesinde, 2 rayda 2 hareketli kanat ve 3 rayda 6 hareketli kanat alternatifleri sunulur. Bu sayede büyük açıklıklar istenildiği gibi bölünerek oluşturulabilir.

EPDM fitil yapısı ile hava, su geçirimsizliği ve rüzgar yükü dayanımı ile termal performans değerleri üst düzeyde sağlanır. Sistem, çok noktadan kilitlemeye olanak sağlar.

Sistem, 1.8 mm ve 2.0 mm arasında et kalınlığına sahip profilleri ile 44 mm e kadar cam kullanımına izin verir. 144 mm kasa derinliğine sahip sistemde kanat derinliği 51 mm’dir.

r. 144 mm kasa derinliğine sahip sistemde kanat derinliği 51 mm’dir.

TEKNİK BİLGİLERİ
Kasa derinliği: 144 mm
Kanat derinliği: 51 mm
Kasa yüksekliği: 58 mm
Kanat yüksekliği: 29.2 mm
Kasa-kanat yüksekliği: 76.3 mm
Kenet görünür genişliği: 18 mm
Cam: 44 mm’e kadar
PERFORMANS DEĞERLERİ

Hava Geçirimsizlik: A4 – 600 Pa / EN 12207

Su Sızdırmazlık: E750 – 750 Pa / EN 12208

Rüzgar Yükü Dayanımı: C3-B3 – 1200 Pa / EN 12210

Termal Yalıtım (Uf) < 1.4 W/m²K [/av_textblock] [/av_three_fifth]